Ceglane płytki jako obudowa wnęk, kominków – czy warto?

Wnęki i kominki to newralgiczne miejsca w domu, które warto dodatkowo ozdobić. Dzięki temu pomieszczenie nabierze smaku i zapewni piękne podkreślenie dla całej aranżacji wnętrza. Dlaczego ceglane płytki tak dobrze sprawdzają się do ozdabiania tych powierzchni? Przeczytaj o tym poniżej!

Dlaczego ozdabiać wnęki i kominki w domu i mieszkaniu?

Dodatkowa wnęka w pomieszczeniach mieszkalnych może być dekoracyjna, funkcjonalna lub zapewniać świetne miejsce do przechowywania rzeczy. Świetnym pomysłem jest jej udekorowanie, by optycznie oddzielała się od reszty pomieszczenia. W ten sposób nawet w mniejszych wnętrzach możesz stworzyć efekt powiększonej kubatury. Podobnie rzecz ma się z kominkiem. Wkład kominkowy i palenisko są świetna ozdobą. Aby dopieścić jeszcze wnętrze warto ścianę nad wkładem i tuż obok niego odpowiednio udekorować. Mogą do tego posłużyć płytki z naturalnej cegły.

Dlaczego cegła cięta świetnie sprawdza się do dekoracji wnętrza – klimat

Powodów jest kilka a jednym z najważniejszych jest niesamowity klimat, który z pomocą cegieł można stworzyć. Przykładowe warianty takich realizacji możesz sprawdzić na stronie producenta „Cegła-Cięta”. Ceglane płytki są cięte na cieńsze elementy o pełnowymiarowych frontach i poddawane są czyszczeniu. Możesz stworzyć przy ich pomocy klimatyczne wnętrze lub oprawę kominka i wnieść do wnętrza nieco historii. Każda z takich cegieł ma swoją indywidualną barwę, co jeszcze mocniej podnosi walory estetyczne dekoracji.

Wytrzymałość cegieł a jakość wykończenia wnęki i kominka

Co więcej, cegły dekoracyjne wewnętrzne na ścianę są bardzo wytrzymałe. Mowa oczywiście o produktach z przełomu XIX i XX wieku. To właśnie z tych czasów pochodzą omawiane elementy aranżacyjne. Pierwotnie miały one służyć setki lat, więc ich wytrzymałość jest nieporównywalnie wyższa do obecnie produkowanych materiałów konstrukcyjnych. Płytki z naturalnej cegły wytrzymają bardzo długo, o ile są odpowiednio przyklejone na ścianę.

Oryginalna dekoracja wnęk i kominków a waga produktu

Stworzenie podstawy i konstrukcji pod kominek wymaga sporych nakładów pracy. W efekcie całość ma słuszną wagę, co ma znaczenie zwłaszcza w mieszkaniach. Wymurowanie całego kominka z cegieł mogłoby być niemożliwe, ze względu na bardzo duży ciężar, jaki naciskałby na strop lub podłogę. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest stworzenie obudowy z lekkich materiałów i przyklejenie na front cienkich ceglanych płytek.

To samo tyczy się wnęk obłożonych cegłą ciętą. O wiele łatwiej jest stworzyć konstrukcję np. z płyt kartonowo-gipsowych, a potem pokryć je dekoracyjnymi cegłami ciętymi. Nie każdy przecież ma umiejętności murarskie, a samo klejenie przygotowanych przez producenta elementów z cegły jest o wiele prostsze i nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Cegły cięte – dlaczego świetne do dekoracji?

Jakość, niespotykany historyczny klimat i niepowtarzalność elementów – to główne zalety wykorzystania ciętych cegieł dekoracyjnych na front wnęk i kominków. Jeżeli w twoim domu również znajdzie się dla nich miejsce, skontaktuj się ze sprawdzonych dystrybutorem i stwórz przy ich pomocy piękną aranżację!