Dobre praktyki biznesowe

Etyczny biznes jeszcze do niedawna wydawał się pojęciem irracjonalnym. Dziś coraz częściej zastanawiamy się, czy biznes polega tylko i wyłącznie na zarabianiu pieniędzy. Czy warto prowadzić biznes, który jest odpowiedzialny społecznie?

Dbałość o pracownika
W wielu firmach pracownik nie przedstawia dużej wartości. Dlaczego? Można kolokwialnie powiedzieć „nie ten, to inny”. Jest to jednak podejście do biznesu, które coraz częściej odbierane jest negatywnie.

Biznes, który jest odpowiedzialny społecznie to firma, w której pracownik jest doceniany, umożliwia mu się rozwój, dba o drogę kariery. W zamian pracownik, który dobrze czuje się w firmie jest lojalny, zaangażowany, dba o firmę oraz klientów.

Takie podejście do firmy to obopólne korzyści. Pracownik zyskuje miejsce, w którym dobrze się czuje. Pracodawca zyskuje pracownika, który dba o dobro firmy.

Dobre praktyki na zewnątrz firmy
Firma, która ma na uwadze odpowiedzialność społeczną dba o pracownika, ale nie tylko. Bardzo ważne jest działanie na korzyść środowiska naturalnego oraz społeczeństwa w którym żyjemy.

Zintegrowane działania pozwolą na prowadzenie biznesu, który może przynieść wiele dobrego. Dbanie o pracowników, społeczeństwo, w którym żyjemy oraz środowisko naturalne to przejaw dojrzałości oraz kompleksowego podejścia do biznesu. Podejścia, które ma na uwadze coś więcej niż tylko dobro firmy. Jest to troska o to, co dzieje się lokalnie oraz globalnie.

Biznes odpowiedzialny społecznie to myślenie, które nastawione jest na przyszłość. Nie liczy się tylko tu i teraz.